Linki rywalizacji Endomondo

Rywalizacja Endomondo, Aktywne Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Edycja 1, Rok szkolny 2014/2015 - https://www.endomondo.com/challenges/18923626

Rywalizacja Endomondo, Aktywne Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Edycja 2, Rok szkolny 2015/2016 - https://www.endomondo.com/challenges/24607340

Rywalizacja Endomondo, Aktywne Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Edycja 3, Rok szkolny 2016/2017 - https://www.endomondo.com/challenges/30331655

"Dany nam czas...", czyli podsumowanie kolejnego roku szkolnego :)

                   Za nami drugi rok nauki w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu. Choć obfitował w wiele wydarzeń, przeszedł "jako błyskawica", bowiem już wczoraj rozpoczęły się wakacje.

                      24 czerwca uczniowie otrzymali  świadectwa,  w tym  trzy uczennice odebrały nagrody książkowe  i świadectwa  z  wyróżnieniem: Anna Szpytko (średnia 5,50), Anna Boguta (5,0) i Agata Kwaśny (4,8). Podczas uroczystego apelu zostali wyróżnieni sportowcy: Anna Boguta (VII miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w pchnięciu kulą, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w LA w skoku w dal, II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu), Daria Kortus (IV miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w sztafecie 4*100m, II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych), Dawid Sikorski i Piotr Szymkowiak (III miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w sztafecie 4*100 m). Wśród nagrodzonych na szczególną uwagę zasługuje Jakub Kusz - zwycięzca XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego "Młodzież Zapobiega Pożarom".

             A jak minął rok? I pracowicie, i zabawnie, bo jak pisał Jan Kochanowski "nic wiecznego na świecie, radość się z troską plecie”. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy klasową dyskotekę, na której bawiliśmy się wyśmienicie. Nic więc dziwnego, że udała nam się także organizacja ogólnoszkolnej dyskoteki walentynkowej i pomoc przy kiermaszu charytatywnym. Sprzedając ozdoby świąteczne i ciasta własnego wypieku, włączyliśmy się do pomocy rodzinie naszego chorego kolegi .Kolejną imprezą, podczas której uczniowie klasy II c błysnęli swymi talentami, był Dzień Otwarty 18 marca gościliśmy w gimnazjum uczniów szkół podstawowych - mogli oni poznać naszą szkołę, wziąć udział w konkursach, doświadczeniach i różnych zadaniach przygotowanych przez gimnazjalistów i ich opiekunów. Na wszystkich czekały słodkie nagrody i 18 uczniów klasy II c.

               Jednak czasami opuszczaliśmy szkołę ,aby udać się na wycieczkę, a różne to były wyprawy. Odwiedziliśmy kolegę w Domu Dziecka w Skwierzynie, doskonaliliśmy jazdę na łyżwach na gorzowskiej "Słowiance”, przez trzy dni zwiedzaliśmy Trójmiasto i Malbork. Wielokrotnie gościliśmy w MOK-u: obejrzeliśmy "Sknerusa" Wrocławskiego Teatru Muzycznego (spektakl na podstawie "Skąpca" Moliera), uczestniczyliśmy   w   warsztatach   "Archipelagu   Skarbów”,   podziwialiśmy prezentację  projektu uczniów  z  Bukowca i okolic "Oślubić Królewnę", sami wystawialiśmy "Bajki dla potłuczonych" podczas Gali Talentów Jedynki (oczywiście wcześniej wytrwale i sumiennie pracowaliśmy na zajęciach kółka teatralnego).

            Na koniec warto dodać, iż w ramach lekcji wychowawczych spotkaliśmy się z dietetyczką p. Moniką Reszel, która przypomniała wszystkim zasady zdrowego stylu życia, wskazując jednocześnie najczęstsze błędy w odżywianiu. Natomiast policjantka p. Agnieszka Żyża przeprowadziła pogadankę nt. cyberprzemocy.

              Podsumowując, śmiało można stwierdzić, że był to niełatwy rok, w którym wielu uczniów klasy II c wykorzystało "dany nam czas".

                                                                                                                             Zespół redakcyjny II c

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy