Wspomnienia z wycieczki do Wieliczki - Krakowa - Oświęcimia

Wycieczka do Krakowa rozpoczęła się w środę ok. godziny 6.00 . Wyruszyliśmy autobusem sprzed szkoły. Klasy 3a, 3c, 3d oraz kilku uczniów z innych klas w pełni naładowane pozytywną energią pod okiem Pani Alicji Bartkowiak, Danuty Klimaszewskiej, Doroty Cieloch i naszego przewodnika.
Po dość długiej podróży odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, w której spędziliśmy trochę czasu, oglądając i podziwiając przeróżne rzeźby z soli, a nawet podziemny "kościół", na końcu którego znajdował się ołtarz. Schodziliśmy w dół schodami, które ciągnęły się kilometrami. Na szczęście w drugą stronę wykorzystaliśmy windę i udaliśmy się do autobusu, a następnie do 3-gwiazdkowego hotelu "Fero Express". Na miejscu zostały przydzielone pokoje, wszyscy zjedli obiadokolację, a za następny cel uznaliśmy klasztor w Tyńcu, do którego dotarliśmy na pieszo. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa, bo przecież to właśnie on był naszym głównym celem wycieczki. Najbardziej uczniom utkwił w pamięciach widok Zamku Królewskiego na Wawelu.
Kolejnego dnia, już ostatniego, odwiedziliśmy bardzo ważne w historii polaków i nie tylko miejsca, którymi były obozy koncentracyjne w Oświęcimiu i Brzezince. Bardzo drastyczne ekspozycje muzealne, poruszyły uczniów. Z zapartym tchem w piersiach udało się nam obejrzeć te jakże smutne miejsca, w których dokonano rzeźnię głównie na ludności żydowskiej.
Prosto sprzed Brzezinki wyruszyliśmy do domu, po drodze udając się na obiad do Mc Donald'a, bez którego jeden z naszych uczniów prosiłby chyba o zwrot pieniędzy. Cały autobus bawiąc się, śpiewając piosenki podziękował za całą wycieczkę wszystkim organizatorom, opiekunkom, pilotowi i kierowcy gromkimi brawami. Do Międzyrzecza dotarliśmy ok. godziny 22.00.

Uczestnicy wycieczki

Zapraszamy do fotoreportażu http://jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/wycieczka-do-krakowa-maj-2016-r

Polecamy

orzel