Noc Biologów 2016


         15 stycznia 2016 roku pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Poznania. W wyjeździe brali udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich z naszego gimnazjum. Nasz autobus wyjechał spod szkoły o godzinie 7.30. W autokarze panował przyjemny nastrój.
       Naszym pierwszym przystankiem był Instytut Genetyki Roślin. Po krótkim wykładzie w sali konferencyjnej podzielono nas na 3 grupy, które po kolei uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach: „Tajemnicze substancje występujące w roślinach", "Jak zbudować liść?" oraz "Cudowny świat barwników roślinnych". Po zakończeniu zajęć i podziękowaniu załodze instytutu, wyruszyliśmy głodni do centrum handlowego na smaczny posiłek.  Później wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na wydział biologii. Tam po raz kolejny podzielono nas na 3 grupy. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących genetyki człowieka, wyizolowaliśmy swoje DNA, rozpoznawaliśmy ssaki w oparciu o cechy czaszek i uzębienia oraz świetnie się bawiliśmy na zajęciach w kuchni biochemicznej. Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się do kina, gdzie przyszedł czas na oczekiwany przez wszystkich film pt. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy".
          Po seansie kończyła się niestety nasza wycieczka i wróciliśmy do domu.  Dzięki opiece Pani Barbary Jednorowicz, Pana Mirosława Matyjaszczyka i Pani Marii Czujko wszyscy czuli się bezpiecznie.
                                                                                                                             
                                                                                                                                             Damian Sikorski z klasy 3b

Zapraszamy do fotoreportażu: http://jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/noc-biologow-2016

Polecamy

orzel