Nasze sukcesy w pierwszym semestrze.

Dnia 15 grudnia 2015 roku w Społecznym Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się finały Wojewódzkiego Konkursu Debat Oksfordzkich.
Zmierzyły się tam zespoły: Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Zespół Szkół w Kłodawie, Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie.
Karolina Jankowska, Karolina Obrębska, Dawid Wiśniewski oraz Jakub Marynowski wraz z opiekunem Danutą Klimaszewską reprezentowali naszą szkołę. Pierwszą debatę wygrali z dużą przewagą punktów, byli po stronie opozycji. Obalali tezę, która brzmi „Ta strona uważa, że Unia Europejska oddała Rosji inicjatywę w sprawie kryzysu na Ukrainie”. Drugie starcie finałowe niestety przegrali, pomimo zawziętej walki z rywalami z Sulęcina, przeciwnicy okazali się lepsi. Naszej drużynie nie udało się poprzeć założenia, które brzmi „Ta strona uważa, że harmonijne współistnienie kultury europejskiej i kultury muzułmańskiej w Europie jest możliwe”. W ostatnim starciu walczyło I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim z gimnazjalistami z Sulęcina. Starsi rywale okazali się być lepiej przygotowani. Ich wiedza pozwoliła im na wygraną.
Reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce, co prawda jest to ostatnie na podium lecz zaszli bardzo daleko. Za trud i walkę zdobyli nagrody.

Gabriela Siwek, Zuzanna Uznańska

Polecamy

orzel