Konkurs historyczny kl. 4a i 4b

 

8 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w szkolnym konkursie historycznym „Bohaterowie z historii Polski”. W atrakcyjny, i odmienny niż na lekcjach sposób, prezentowali            i poznawali wybitne postaci z dawnych dziejów naszego państwa.


W pierwszej części uczestnicy konkursu wcielali się w wybranego bohatera z przeszłości i przedstawiali jego dokonania. Niektórzy posiadali intrygujące rekwizyty, np. Mikołaj Kopernik (w tej roli Szymon Matuszewski) trzymał w dłoni układ słoneczny. Można było również podziwiać królową Jadwigę Andegaweńską, w rolę której wcieliły się trzy uczennice – Hania Wołk, Maja Gołębiowska oraz Antosia Czujko. Pierwsza z nich odpowiadała na pytania dociekliwej dziennikarki - Poli Korzeniewskiej, jedno z nich brzmiało: „Jak sprawdziła, że jej przyszły mąż Jagiełło nie jest podobny do niedźwiedzia?”. Dwie następne zachwycały średniowiecznym strojem oraz akcesoriami, np. koroną.


Komisja konkursowa miała trudny wybór, kierowała się jednak ustalonymi kryteriami: sposobem prezentacji, przedstawionymi faktami, pomysłowością, strojem lub rekwizytem. Najciekawszą inscenizację odegrały Hania Wołk i Pola Korzeniewska, II miejsce zajął Szymon Matuszewski, a tuż za nim na podium stanęła Maja Gołębiowska.


Druga część konkursu miała formę teleturnieju „1 z 10” (choć uczestników było 12). Odważni i dzielni czwartoklasiści zmierzyli się z trudnymi pytaniami dotyczącymi historii naszego państwa - dziejów władców, królów, rycerzy, naukowców oraz miejsc historycznie ważnych dla Polski. Zaskakująca, i trudna tym samym, dla uczestników była pierwsza seria pytań. Nie mogli uwierzyć, że na każde zagadnienie mogła być jedna odpowiedź – Gniezno. Druga seria pytań dotyczyła znajomości małej i dużej ojczyzny, symboli oraz świąt narodowych. W trzecim etapie zmierzono się z datami, wydarzeniami i postaciami historycznymi. Zwycięzcą konkursu „1 z 10” został Filip Jaworski, II miejsce zajął Marcel Mucha, a III Antosia Czujko . Wszyscy zasługują na gratulacje.

Klasy 4a i czwarta 4b odbyły ciekawą lekcję historii, jednoczenie świetnie się bawiąc.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
20
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2438789

Partnerzy