Targi dla trzecioklasistów

Targi Edukacyjne Gimnazjum nr1 już za nami . W gorącym przedświątecznym tygodniu 22.03.2016r. gościliśmy w naszym gimnazjum 10 szkół ponadgimnazjalnych z Międzyrzecza i pobliskich miejscowości. Szkoły prezentując swoją ofertę edukacyjną na przyszły tj. 2016/2017 rok szkolny, pokazały drogi zdobycia określonego wykształcenia i konkretnych zawodów. Możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami i uczniami, obejrzenia prezentacji miała być pomocą dla uczniów klas trzecich w wyborze szkoły na dalszy etap kształcenia. Oto lista naszych tegorocznych gości:
1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu ( ZSB i ZSE),
2. Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu,
3. Liceum Ogólnokształcące w Skwierzynie,
4. Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie,
5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku,
6. Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu,
7. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie,
8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzcielu,
9. Zespół szkół Technicznych w Skwierzynie,
10. Zespół Szkół technicznych w Zbąszynku   


Targi odbywały się w sali gimnastycznej, a uczniowie podczas godzinnego zwiedzania oglądali stoiska, rozmawiali, degustowali słodycze, przyglądali się pracom fryzjerskim czy wytworom pracy elektroników. Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi goście zaskoczyli nas bardzo ciekawymi i pomysłowymi stoiskami i prezentacjami. Niezwykłą niespodziankę sprawili nam przedstawiciele PZSTiZ ze Świebodzina- Wojtek uczeń klasy II tej szkoły, rewelacyjnie zaśpiewał dla wszystkich gości i uczniów piosenkę z repertuaru Franka Sinatry „ My way”. Zadowolenie i satysfakcja były zauważalne po obydwu stronach- goście chwalili organizację i zachowanie uczniów, a młodzież zdobywając niezbędne informacje o szkołach, dobrze się bawiła.
Aby całe przedsięwzięcie mogło być zrealizowane potrzebna była praca i życzliwość wielu ludzi. Dlatego należy podziękować pracownikom obsługi na czele z panią woźną, panom konserwatorom i pracownikom kuchni. Szczególne podziękowania kieruję do uczennic klasy IIa Oliwii Czerniawskiej, Angeliki Kieszkowskiej, Izabeli Sokołowskiej i Martyny Woldańskiej, które zadbały o dekoracje i obsługę bufetu oraz Filipowi Sieradzkiemu z Ib, który odpowiadał za dokumentację fotograficzną z Targów. Natomiast młodzież z klas IIa, IId, IIe, IIf pod opieką nauczycieli w-f pomagała w ustawianiu i porządkowaniu stanowisk.

Izabela Kostrzewa

Zajrzyj do fotoreportażu: http://jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/targi-edukacyjne-2016

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
12
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy