Religia

 
Nasze działania: Religia / 18-07-2016

Światowe Dni Młodzieży

https://www.youtube.com/watch?v=faJ0cIoWQk4 KK

 
Nasze działania: Religia / 24-03-2015

ZAPRASZAMY NA ŚDM!

Już niedługo, w lodbędą się Światowe Dni Młodzieży, dołącz do nas jako uczestnik lub wolontariusz Co to ŚDM?Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co 2-3 lata spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II&nb...

 
Nasze działania: Religia / 03-01-2015

Orszak Trzech Króli

ORSZAK TRZECH KRÓLI MIĘDZYRZECZ 6.01.2015r. Pragniemy serdecznie wszystkich zaprosić na tę wyjątkową uroczystość, którą obchodzimy tylko raz w roku.Zachęcamy do wspólnego świętowania i radosnego głoszenia światu Dobrej Nowiny, którą za pośrednictwem...

 
Nasze działania: Religia / 29-11-2014

Zapraszamy MĘŻCZYZN na rekolekcje

Serdecznie zapraszam wszystkich MĘŻCZYZN na rekolekcje, które pozwolą doświadczyć WIARY i jej MĘSKIEGO wymiaru. Jeśli odczuwasz, że to może być dla Ciebie, nabierz odwagi i zgłoś się! Chętny zapraszam w dowolnym czasie o zgłoszenia, udzielę wtedy do...

 
Nasze działania: Religia / 29-11-2014

A może warto coś zmienić?

            Rozpoczynamy Adwent. I co z tego wynika? Zdawałoby się, że nic nadzwyczajnego, bo przecież co roku przeżywamy ten czas. Tym razem jednak zadajmy sobie pytanie: czy kiedykolwiek właści...

 
Nasze działania: Religia / 18-10-2014

TYDZEŃ PAPIESKI

TYDZIEŃ PAPIESKI artykuł w przygotowaniu  

  • 1
  • 2
Poprzedni Następny

Religia Religia

ZAPRASZAMY NA ŚDM!

Już niedługo, w lodbędą się Światowe Dni Młodzieży, dołącz do nas jako uczestnik lub wolontariusz

Co to ŚDM?
Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co 2-3 lata spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

Jak, gdzie i kiedy?
Następne ŚDM odbędą się w Polsce, a dokładniej w Krakowie, i trwać będą od 26 do 31 lipca 2016 r.ŚDM są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to "Dni w Diecezjach", kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to "Wydarzenia Centralne", czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym.

Po zakończeniu "Dni w Diecezjach", wszyscy udają się do diecezji wyznaczonej przez Ojca Świętego jako miejsce przeżywania wydarzeń centralnych. Młodzież gromadzi się tam na cały tydzień

Ile osób uczestniczy w ŚDM?

ŚDM to spotkania bardzo liczne, średnio, przez tydzień, udział bierze w nich kilkaset tysięcy młodzieży. Im bliżej sobotniego czuwania z papieżem tym ta liczba rośnie, pokonuje nawet granicę miliona.

Zapraszamy - nie bądź samotny!

Doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w Światowym Dniu Młodzieży! Nie czekaj więc na inne zaproszenie. Skoro znalazłeś tę stronę czuj się już zaproszony i dołącz do wielu młodych, którzy w swoich parafiach przygotowują się do spotkania w Krakowie.

Zajrzyj również tutaj:

https://www.facebook.com/miedzyrzecz2016?fref=ts

http://www.sdm.org.pl

Aleksandra Jonas 3B

Orszak Trzech Króli

ORSZAK TRZECH KRÓLI MIĘDZYRZECZ 6.01.2015r.

Pragniemy serdecznie wszystkich zaprosić na tę wyjątkową uroczystość, którą obchodzimy tylko raz w roku.
Zachęcamy do wspólnego świętowania i radosnego głoszenia światu Dobrej Nowiny, którą za pośrednictwem Trzech Króli możemy zanieść do wszystkich naszych domów.
Drodzy uczniowie przyłączmy się do uczestniczenia w Orszaku Trzech Króli. Będzie to czas pełen miłości, która ze stajenki – z Domu Chleba, Betlejem – promieniuje na cały świat. Niech udział w Orszaku będzie dla nas symbolem otwartości polskich domów, życzliwości, zaangażowania oraz chęci niesienia pomocy innym.
Krocząc ulicami naszego miasta będziemy mogli wychwalać Boga poprzez śpiewanie kolęd, a następnie uczestnictwo we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.
PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ LAMPIONÓW I KORON NA GŁOWĘ.

Orszaki królewskie będą niezwykle kolorowe i radosne – królowie będą jechali na koniach, prowadzeni przez aniołów, pasterzy, wojsko.
Poszczególni Królowie z orszakami wyruszają z trzech międzyrzeckich kościołów:
Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski – ORSZAK EUROPEJSKI – KRÓL  KACPER
Parafia św. Jana Chrzciciela – ORSZAK AFRYKAŃSKI – KRÓL BALTAZAR
Parafia św. Wojciecha – ORSZAK AZJATYCKI – KRÓL MELCHIOR


Zebranie i wymarsz orszaków przy wyznaczonych kościołach, godzina 16.45.
Celem marszu jest dojście na miejsce spotkania czyli MIĘDZYRZECKIEGO ZAMKU gdzie odbędzie się przedstawienie sceny jasełkowej.
Następnie Orszak rusza do parafii p.w. św. Jana Chrzciciela. Po dotarciu do świątyni, będzie miał miejsce pokłon królów w stajence, którzy złożą w darach przyniesione gwiazdki dobrych uczynków od swoich parafian.
O GODZ. 18:00 ODBĘDZIE SIĘ WSPÓLNA MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM KS. BISKUPA TADEUSZA LITYŃSKIEGO.


Poszczególni uczniowie przebierają się:
•    Dzieci z przedszkola pełnią funkcję -  ANIOŁKÓW
•    Dzieci ze szkół podstawowych pełnią funkcję  - PASTERZY i PASTEREK
•    Młodzież gimnazjalna pełni funkcję  - ŚWIĘTEJ RODZINY (MARYJA, JÓZEF)
•    Młodzież ze szkół średnich pełni funkcję  - DWORU i WOJSKA


Radośni i wzbogaceni wewnętrznie uczestnicy ORSZAKU TRZECH KRÓLI w Międzyrzeczu zaniosą Dobrą Nowinę do swoich domów wierząc, że w ten sposób świat ma szansę stawać się bardziej ludzki, bardziej wrażliwy, niosący w sobie obraz i podobieństwo Stwórcy.

X. Damian Drop

Zamieścił - KK

Zapraszamy MĘŻCZYZN na rekolekcje

Serdecznie zapraszam wszystkich MĘŻCZYZN na rekolekcje, które pozwolą doświadczyć WIARY i jej MĘSKIEGO wymiaru. Jeśli odczuwasz, że to może być dla Ciebie, nabierz odwagi i zgłoś się!

Chętny zapraszam w dowolnym czasie o zgłoszenia, udzielę wtedy dokładniejszych informacji.

x. Damian M. T. Drop

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
12
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy