ZAPRASZAMY NA ŚDM!

Już niedługo, w lodbędą się Światowe Dni Młodzieży, dołącz do nas jako uczestnik lub wolontariusz

Co to ŚDM?
Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co 2-3 lata spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

Jak, gdzie i kiedy?
Następne ŚDM odbędą się w Polsce, a dokładniej w Krakowie, i trwać będą od 26 do 31 lipca 2016 r.ŚDM są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to "Dni w Diecezjach", kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to "Wydarzenia Centralne", czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym.

Po zakończeniu "Dni w Diecezjach", wszyscy udają się do diecezji wyznaczonej przez Ojca Świętego jako miejsce przeżywania wydarzeń centralnych. Młodzież gromadzi się tam na cały tydzień

Ile osób uczestniczy w ŚDM?

ŚDM to spotkania bardzo liczne, średnio, przez tydzień, udział bierze w nich kilkaset tysięcy młodzieży. Im bliżej sobotniego czuwania z papieżem tym ta liczba rośnie, pokonuje nawet granicę miliona.

Zapraszamy - nie bądź samotny!

Doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w Światowym Dniu Młodzieży! Nie czekaj więc na inne zaproszenie. Skoro znalazłeś tę stronę czuj się już zaproszony i dołącz do wielu młodych, którzy w swoich parafiach przygotowują się do spotkania w Krakowie.

Zajrzyj również tutaj:

https://www.facebook.com/miedzyrzecz2016?fref=ts

http://www.sdm.org.pl

Aleksandra Jonas 3B

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
11
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy