Język angielski

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  ‘FORGET- ME- NOT’

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET- ME- NOT’ 20.11. 2019 r. (środa)  CELE KONKURSU: Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim Podniesienie umiejętności językowych Promowanie czytelnictwa Podniesienie ...

Wymiana międzynarodowa 2019/2020

RUSZA CZWARTA EDYCJA WYMIANY MIEDZYNARODOWEJ Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły będą po raz czwarty uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z uczniami z holenderskiego miasta Goenlo. Uczniowie Szkoły Podsta...

Sukces naszych uczniów w konkursie z języka angielskiego!

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z pytaniami prestiżowego Europejskiego konkursu "The Big Challenge". W konkursie online wzięło udział 6423 szkół z 10 krajów Europy. 11.931 uczestników z Polski sprawdziło swoje kompetencje język...

Konkurs szkolny o tytuł Anglisty Roku

  Drogi Uczniu! Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Anglisty w naszej szkole? Lubisz rozwiązywać testy? Jeśli tak, nie wahaj się, przeżyj fantastyczną przygodę z językiem angielskim!. Konkurs...

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcymna świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach. Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. umożliwi...

  • 1
Poprzedni Następny

Home Język angielski

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET- ME- NOT’

konkurs

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

‘FORGET- ME- NOT’

20.11. 2019 r. (środa) 

CELE KONKURSU:

  • Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim
  • Podniesienie umiejętności językowych
  • Promowanie czytelnictwa
  • Podniesienie samooceny uczniów

Dlaczego warto przystąpić do konkursu Forget-me-not?

 

Compare yourself to who you were yesterday, not to who someone else is today.

 

Jordan Peterson

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów SP kl. IV-VIII; również do tych,

którzy wcześniej zaniedbując naukę, chcą zacząć „od teraz”

.

Warto wziąć w nim udział ze względu na:

  •   Dokładnie określony zakres wiedzy i umiejętności – wszystkie materiały są w jednym miejscu na stronie internetowej:  www.filotimo.pl  w zakładce MATERIAŁY.
  • Ciekawy i przyjemny sposób nauki: na bazie opowiadań, sentencji i współczesnych piosenek
  • Postępy mierzone w odniesieniu do własnych umiejętności ucznia, a nie w porównaniu do innych, zgodnie z powyższym mottem
  •   Możliwość uzyskania dyplomu określającego odpowiednio stopień zaangażowania.

DYPLOM UZNANIA za uzyskanie 50% – 85% punktów możliwych

DYPLOM Z WYRÓŻNIENIEM  za 86% – 99%  

DYPLOM LAUREATA za 100%.

Każdy uczeń, który uzyska wynik poniżej 50% otrzyma  DYPLOM UCZESTNIKA.

Ponadto uczniowie z  tytułem laureata dostaną nagrody książkowe.big

 

Do 19 listopada br. zgłoszenia chętnych uczniów

przyjmuje pani Dorota Cieloch.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

 

Wymiana międzynarodowa 2019/2020

RUSZA CZWARTA EDYCJA WYMIANY MIEDZYNARODOWEJ

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły będą po raz czwarty uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z uczniami z holenderskiego miasta Goenlo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Sportowymi wyjadą w maju do Groelno we wschodniej Holandii.

Z kolei w czerwcu to nasza szkoła będzie gościć uczniów z Holandii.

Wymiana stwarza uczniom możliwość zaznajomienia się z naszymi zwyczajami i tradycjami. Ponadto umożliwia uczniom naturalny sposób poznania języka, w autentycznych sytuacjach, aktywizuje do lepszego porozumienia międzynarodowego i rozwoju świadomości kulturowej.

Kilka wspólnie spędzonych dni, w gronie zagranicznych rówieśników, jest najlepszą okazją do przyjrzenia się ich stylowi życia. Może otworzyć uczniów na nowe doświadczenia i różnice kulturowe oraz umożliwia integrację językową, dzielenie się zainteresowaniami, jak również wspólne odkrywanie walorów miejsc, w których żyjemy.

Dzięki wymianie uczniowie mogą zawierać międzynarodowe znajomości i przyjaźnie. Mocno wierzymy, że każdemu uczestnikowi tego programu, obok niezapomnianych, bogatych przeżyć, pozostanie też doskonalsza znajomość języka obcego oraz swobodniejsza umiejętność komunikacji.

Sukces naszych uczniów w konkursie z języka angielskiego!

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z pytaniami prestiżowego Europejskiego konkursu "The Big Challenge". W konkursie online wzięło udział 6423 szkół z 10 krajów Europy. 11.931 uczestników z Polski sprawdziło swoje kompetencje językowe na 5 różnych poziomach zaawansowania. Wśród nich było 64 uczniów naszej szkoły. Nasi uzdolnieni gimnazjaliści z klas I-III mieli 45 minut na rozwiązanie testu, który sprawdzał wiedzę leksykalno-gramatyczną i kulturową, umiejętność czytania ze zrozumieniem
i słuchania (każdy z uczestników korzystał ze słuchawek).

Szczęśliwi i dumni z podjęcia wyzwania z ... THE BIG CHALLENGE !

Miejsca na podium w klasyfikacji szkolnej zajęli:
– w kategorii klas 1 gimnazjum:
1 miejsce – Wiktor Nowak z kl. 1d
2 miejsce – Jacek Bernaś z kl. 1b
2 miejsce – Nikodem Wieczorek z kl. 1d

– w kategorii klas 2 gimnazjum:
1 miejsce – Szymon Walaszek z kl. 2c
2 miejsce – Jakub Radwański z kl. 2c
3 miejsce – Adam Kita z kl. 2c
– w kategorii klas 3 gimnazjum:
1 miejsce – Aleksander Nowak z kl. 3c
2 miejsce – Adam Cwenar z kl. 3d
3 miejsce – Grzegorz Tomaszyk z kl. 3b
Miejsca na podium w klasyfikacji wojewódzkiej zajęli:
– w kategorii klas 1 gimnazjum:
1 miejsce – Wiktor Nowak z kl. 1d
3 miejsce – Jacek Bernaś z kl. 1b
3 miejsce – Nikodem Wieczorek z kl. 1d

– w kategorii klas 2 gimnazjum:
2 miejsce – Szymon Walaszek z kl. 2c
3 miejsce – Jakub Radwański z kl. 2c
4 miejsce – Adam Kita z kl. 2c
– w kategorii klas 3 gimnazjum:
1 miejsce – Aleksander Nowak z kl. 3c / 36 miejsce w klasyfikacji krajowej
2 miejsce – Adam Cwenar z kl. 3d
3 miejsce – Grzegorz Tomaszyk z kl. 3b


Prestiżowe nagrody The Big Challenge oraz certyfikaty zostaną przekazane uczestnikom konkursu w czerwcu.


CONGRATULATIONS TO EVERYONE!

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!
Zapraszam do udziału w kolejnej edycji za rok!
Dorota Cieloch
szkolny koordynator The Big Challenge

 

Konkurs szkolny o tytuł Anglisty Roku

 

Drogi Uczniu!

Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Anglisty w naszej szkole? Lubisz rozwiązywać testy? Jeśli tak, nie wahaj się, przeżyj fantastyczną przygodę z językiem angielskim!. Konkurs odbędzie się 19 maja na 7 godzinie lekcyjnej w sali 36. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do piątku 15 maja do p. Doroty Cieloch. Na zwycięzców czekają nagrody i zaszczytny tytuł Anglisty Roku 2015 w Gimnazjum nr 1.

 D.C.

 

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
25
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2999905

Partnerzy