Propozycje do przeczytania w okresie świątecznym

Ransom Riggs - Osobliwy dom Pani Peregrine

Wywołująca dreszcz emocji opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.
Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem?
„Osobliwy dom pani Peregrine" to trzymający w napięciu thriller nie tylko dla młodzieży. Rdzeń książki stanowią niezwykłe, dziwne fotografie, od których trudno oderwać wzrok, Całości dopełniają niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i postacie… cokolwiek osobliwe. Może ta książka jest dziwaczna, może jest ekscentryczna, ale uważaj! — pochłonie Cię bez reszty.
Powieść przez 56 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów New York Timesa.

Źródło https://mediarodzina.pl/prod/383/Osobliwy-dom-pani-Peregrine

OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE TW - zdjęcie 1

 

Martin Widmark  Biuro detektywistyczne Lassego I Mai

Lasse i Maja to najlepsi przyjaciele, którzy chodzą do jednej klasy. Z pozoru to całkiem zwykłe dzieci. Nie potrafią latać ani czytać w myślach. Jednak dzięki swej ciekawości, inteligencji, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu potrafią rozwiązać każdą zagadkę kryminalną. W niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby posiadają swoje Biuro Detektywistyczne, które mieści się w piwnicy Mai. Mają w nim wiele pomocnych sprzętów: lupę, aparat fotograficzny, sztuczne nosy, komputer i wiele innych, bez których dobry detektyw obejść się nie może. Ciche miasteczko kryje w sobie wiele niezwykłych zagadek, które rozwiązać potrafi tylko ta para przyjaciół. Cała seria przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 10 roku życia.
Martin Widmark stworzył, książki które zaskakują do ostatniej strony. Nie jest łatwo odgadnąć  zagadki postawione przed bohaterami oraz małymi czytelnikami. To wszystko wraz z ciekawymi ilustracjami  Heleny Willis spowodowało, iż książki o małych agentach sprzedawane są w 30 krajach na
całym świecie.całym świecie.

 Żródło: https://www.taniaksiazka.pl/seria/biuro-detektywistyczne-lassego-i-mai

 

Znalezione obrazy dla zapytania Tajemnica diamentówZnalezione obrazy dla zapytania Tajemnica kawiarniZnalezione obrazy dla zapytania Tajemnica diamentów

 
Anna Łacina - Czynnik miłości

Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wy¬glądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hałaśliwe im¬prezy, zahukana matka i zgryźliwi nauczyciele. Do tego najlepsza przyja¬ciółka zakochała się w Tajemniczym Poecie.
A jednak… W życie Patrycji nieoczekiwanie wkracza ktoś bardzo po¬dobny do Edwarda, bohatera ulubionej powieści: ta sama blada cera, po¬dobnie podkrążone oczy, nieziemska uroda… Czy chłopak rzeczywiście skrywa mroczny sekret?
Powieść Anny Łaciny opowiada o dorastaniu do dojrzałej i odpowie¬dzialnej miłości, trudnych wyborach oraz decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu.

Żródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,81559,Czynnik-milosci

 

 

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
23
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2310103

Partnerzy