Pasowanie na czytelnika

 

My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie.

 

 

 

5 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się  pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów  klasy Ia i Ib. W tym dniu mała sala gimnastyczna zamienia się w królewską komnatę, chatkę Baby Jagi i magiczną bibliotekę. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane  przedstawienie pt. „Księżniczka się nudzi”, którego głównym przesłaniem było podkreślenie roli książki i biblioteki, a także miłe spędzanie wolnego czasu przez dzieci. W rolę aktorów  wcielili się uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki.  Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie przyrzeczenia odczytanego  przez   Króla i Królową oraz akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Monika Szypszak. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki wykonane przez starsze koleżanki. 

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, bo któż nie chciałby mieć zdjęcia z prawdziwą księżniczką, czarownicą czy królem….

Teraz nikt chyba nie ma wątpliwości,  że nasi uczniowie nie będą się nudzić a biblioteka  kojarzyć się będzie z miejscem radosnym i ciekawym, które będą chętnie odwiedzać.

 

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
25
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2999766

Partnerzy