Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

Gdyby nie walka…
10 listopada br. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Właśnie na tę okazję przygotowane zostały najróżniejsze występy: aktorskie scenki, recytacje wierszy znanych w Polsce twórców, a nawet i śpiew (wzbogacony o gitarę, serio).
Wszystko to zawdzięczamy pani Monice Szypszak oraz pani Alicji Bartkowiak. Gdyby nie wyczerpujące próby, to z pewnością nic nie wyszłoby takie, jakie pierwotnie być miało. Pod pieczę pań trafili uczniowie, którym również należą się zasłużone podziękowania. Ostatecznie dzięki ich zaangażowaniu apel stał się interesujący i został wzbogacony o ciekawą lekcję historii. Każdy występ został nagrodzony zasłużonymi brawami. I nic w tym dziwnego, zaobserwowałam, że był to jeden z tych apelów, na których nikt nie przysypia. A to graniczy z cudem, prawda? Nawet maluchy były zasłuchane i poruszone dziejami Polski.
Nasza szkoła upamiętniła bardzo ważny dzień. Dzień, w którym nasz kraj zyskał niepodległość po 123 latach zaborów. Nie pozwólmy na zapomnienie o historii, która jest częścią nas. Gdyby nie walka, jaką stoczyli nasi rodacy, być może nigdy by nas tutaj nie było. Nie wynagrodzimy martwym przelanej krwi i łez, ale pokażemy, że nawet teraz ta ofiara ma dla nas ogromne znaczenie.


Nikola Wyrzykiewicz z klasy 2d

Więcej w fotoerportażu http://jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/dzie-niepodegoci

 

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
2
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2463141

Partnerzy