E-podręczniki − największe i bezpłatne zasoby edukacyjne

Wirtualne podróże w czasie i przestrzeni.
E-podręczniki to inteligentne środowisko kształcenia. Uczniowie i nauczyciele będą mogli zakładać indywidualne konta lub logować się na platformie poprzez konta w dziennikach elektronicznych, tworzyć własne notatki, zasoby, wersje podręczników. Dzielić się nimi w wirtualnych klasach.
Wirtualny spacer po jaskini Raj bez wychodzenia z domu to jeden z przykładów unikatowych cyfrowych podróży, które uczeń znajdzie w e-podręczniku. Może odwiedzić rycerski zamek w Będzinie, wchodzić do komnat i zbrojowni, wspinać się na wieżę, jakby był fizycznie w środku, potem przenieść się do Czarnolasu Jana Kochanowskiego, zwiedzić Sejm, zajrzeć w kuluary Senatu, zabłądzić na pustyni Błędowskiej.
Animacje 3D przeniosą ucznia w czasie, na ulice starożytnego Rzymu, pozwolą zajrzeć do rzymskich łaźni, domów, podziwiać akwedukty, zwiedzić Colosseum. Pozwolą odszyfrować ukryte przesłania Sumerów i tajemnice Drzwi Gnieźnieńskich. Zbadać, jak był zbudowany pałac Mieszka I. W podręcznikach do matematyki liczba zadań jest większa niż we wszystkich dotychczas wydrukowanych podręcznikach w Polsce. To dzięki zastosowaniu interaktywnych otwartych i zamkniętych zadań generatorowych o dynamicznie zmieniających się współczynnikach. Towarzyszą im wizualizacje graficzne oraz system weryfikacji poprawności odpowiedzi. Uczeń od razu dostaje informację zwrotną o wyniku, może ćwiczyć i bawić się tym do woli, jak w komputerowej grze.

https://www.ore.edu.pl/dla-uczniow/4493-e-podreczniki

 

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
29
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2278037

Partnerzy