Wieści z klasy Ia

Uczniowie klasy Ia na koniec października poznali literę "H" jak Halloween. Z tej okazji (albo jak kto woli-z powodu Święta Dyni) miło było zadbać o nowy wystrój sali lekcyjnej, która zmieniła się nie do poznania i nabrała innego charakteru. Pojawiły się pomarańczowe balony, stworki z dyni wykonane przez dzieci i rodziców czy nietoperze i duszki wycinane i malowane przez uczniów. Środa była zwieńczeniem całości, bo wtedy wszyscy się przebrali. I choć dominowały mroczne stroje, to dzień był bardzo wesoły. Przede wszystkim dzieci uczyły się, jak oddać cześć wszystkim zmarłym 1 listopada jak w wierszu poznanym na lekcji:

"Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma".

Dzieci z klasy Ia udzielają się charytatywnie. Wsparły dużymi kwotami akcję dla Wojtusia (o której pisaliśmy na stronie szkoły) - należy zaznaczyć, że pieniądze pochodziły z ich skarbonek. Dzielą się też sercem, zakupując przepiękne maskotki i zbierając przybory szkolne dla dzieci z oddziałów onkologicznych. I może choć jeszcze nie do końca rozumieją znaczenie słów: "Im więcej dajesz, tym więcej ci zostaje", to pewnie mają wsparcie w rodzicach, którzy te postawy u nich kształtują.

W klasie odbył się konkrus na najpiękniejszą tapetę. Wygrali go Michał Zep, Marcin Pazgrat, Pola Markiewicz i Patryk Zomer.  Miło się też pochwalić, że dziewczynki z Ia, będą reprezentowały nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu o Puchar Tymbarku "Z Podwórka na Boisko".

I na koniec wiadomość z ostatniej chwili:dziewczęta utworzyły zespół cheeleaderek, którego trenerką jest p. Anna Grobelna. Co to będzie za doping!

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
12
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy