"Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Najmłodsze klasy naszej szkoły dołączyły do akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" ogłoszonej przez sieć sklepów "Biedronka". Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. We wrześniu uczniowie klasy Ia, Ib i IIa wzięli udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystanie książki "Gang Słodziaków" autorstwa Renaty Piątkowskiej. Dodatkowo nauczyciele nagradzali w szkole naklejką Słodziaka codzienne czytanie w domu dowolnej książki samodzielnie lub z rodzicem i dokumentowanie tego podpisem osoby dorosłej. Uczniowie tych klas z zapałem wzięli udział w akcji, gdyż zależało im, by umieszczać naklejkę w osobistym albumie przedstawiającym Słodziaki, który otrzymali od wychowawcy.

Równolegle w szkole odbył się konkurs rysunkowy, w którym klasy pierwsze przedstawiały dalsze przygody Gangu Słodziaków, a klasa druga mogła użyć innych technik, by utworzyć, np. komiks o Słodziakach. Jury oceniło mnóstwo prac, a wszystkie zostały wyeksponowane na gazetce                szkolnej i nagrodzone słodyczami. Na szczególe wyróżnienie zasługuje praca Iliany Mikołajskiej z klasy IIa.

15 października został zorganizowany w poszczególnych klasach Dzień Słodziaków i podsumowanie akcji połączone z głośnym czytaniem. Każda klasa wygrała maskotkę Słodziaka. Uczniowie zaprzyjaźnili się z jeżem Jerzykiem, sową Zosią czy lisem Luckiem. Pluszowe zwierzątka zdobyły serca dzieci, a codzienne czytanie zagościło w ich domach i stało się, jak mówi Wisława Szymborska, "najpiękniejszą zabawą, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

                                                                                                                                                                               Anna Pawelska

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
16
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy