Z CYKLU POLONIŚCI POLECAJĄ..."CZYTANIE WARTE ZACHODU"

CZYTANIE WARTE ZACHODU

II Konkurs dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kłodawa zapraszają uczniów gimnazjów województwa lubuskiego do udziału w II Konkursie
CZYTANIE WARTE ZACHODU  objętym patronatem pani Bogny Ferensztajn – Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Finaliści i laureaci konkursu uzyskają punkty rekrutacyjne, zgodnie z Zarządzeniem
Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych w roku szkolnym 2014/2015.

Regulamin konkursu na stronie: http://www.ko-gorzow.edu.pl/rodzice-i-uczniowie/29-kalendarz-roku-szkolnego/3057-2014-11-17-14-09-11.

 

Oto lista uczestników, która zgłosiła się do konkursu:

 

1. Bartkowiak Weronika klasa 3d.

2. Pasja Dominika klasa 3d.

3. Rau Dominik klasa 3c.

4. Guzicka Natalia klasa 3c.

5. Kasica Klaudia klasa 3c.

6. Banaszak Marlena klasa 3c.

7. Sadowska Oliwia klasa 3e.

8. Toczek Małgorzata klasa 3f.

9. Kozłowska Aleksandra klasa 3f.

10. Mikowska Joanna klasa 3f.

11. Nowik Filip klasa 2d.

12. Sokołowski Amadeusz klasa 2d.

13. Grządko Wiktoria klasa 2c.

14. Wermuth Klaudia klasa 2c.

15. Dominiak Wiktoria klasa 2c.

16. Fąka Olga klasa 2c.

17. Połomka Natalia klasa 2b.

18. Jankowska Karolina klasa 2b.

19. Krzysztoforska Kaja klasa 2b.

20. Obrębska Karolina klasa 2b.

21. Marynowski Jakub klasa 2b.

22. Wiśniewski Dawid klasa 2b.

23. Jonas Aleksandra klasa 1b.

24. Wróbel Martyna klasa 3b.

 

Wykaz lektur obowiązujących w II Konkursie CZYTANIE WARTE ZACHODU:

1.  Jacek Dehnel, Rynek w Smyrnie (w:) tegoż, Rynek w Smyrnie.

2.  Jacek Dukaj Irrehaare (w:) tegoż, W kraju niewiernych, dostępny też: „Nowa Fantastyka”, nr 6 i 7 1995 r.

3.  Wojciech Kuczok Malizm reagiczny (w:) tegoż, Opowieści przebrane.

4.  Antoni Libera, Madame.

5.  Filip Springer, Miedzianka. Historia znikania.

6.  Beata Pawlak, Umieralnia życia, (w:) 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku, t. 2,
     pod red. Mariusza Szczygła, dostępny też: „Gazeta Wyborcza”, 29.05.1993.

7.  Andrzej Sapkowski, Maladie (w:) tegoż, Maladie i inne opowiadania, lub: tegoż, Świat króla Artura.
     Maladie
.

8.  Andrzej Stasiuk, Józek (w:) tegoż, Opowieści galicyjskie.

9.  Dorota Terakowska, Ono.

10. Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Ty jesteś moje imię.

 

Wszystkie pozycje książkowe są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.
Zawody I stopnia odbędą się 29 stycznia 2015 r. w naszym gimnazjum. Powodzenia!

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                 Poloniści GM - 1

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
10
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

 

 

   
   
   

 

 

Licznik odwiedzin

0329683