UDANY WYSTĘP SZCZYPIORNISTÓW

Nie wiem, czy ktoś wie, co to jest szczypiorniak. Szczypiorniak swoją potoczną nazwę zawdzięcza miejscowości Szczypiorno, obecnie dzielnicy Kalisza. To właśnie w Szczypiornie znajdował się obóz dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, gdzie w 1917 roku rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce.

Tyle historii, teraz przejdźmy do teraźniejszości.

Dnia 1.03.2018 r. w Bledzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę ręczną. Na turniej stawiło się 7 zespołów z terenu naszego powiatu. Drużyny podzielono na dwie grupy. My wylosowaliśmy grupę złożoną z 4 drużyn. Pierwszy mecz graliśmy ze Szkołą Podstawową z Przytocznej. Przegraliśmy go 7:4. Drugi mecz graliśmy ze Szkołą Podstawową nr 6 z Międzyrzecza i skromna nasza wygrana 2:1. Ostatni mecz gramy z chłopcami z Trzciela. Remis 4:4, wielka radość, zajmujemy w grupie II miejsce i gramy w półfinale.

W półfinale gramy ze Szkołą Podstawową z Bledzewa, gospodarzem turnieju. Po dobrej naszej grze wygrywamy 4:3 i jesteśmy w finale!

Finał gramy z chłopcami z Przytocznej. Niestety przegrywamy 6:2 i zajmujemy drugie miejsce.

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI POWIATU!

Wielkie gratulacje dla chłopców z „Jedynki” za charakter, wolę walki i trud w przygotowanie się do turnieju oraz „serducho” zostawione na boisku. Wielkie brawa!

A oto uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach:

Kita Adam, Kaczmarek Paweł 3c, Lizoń Mateusz, Kowalski Kacper, Leśkiewicz Oskar, Galiński Piotr, Chwirot Adam 3d, Dominiak Tobiasz, Kostecki Łukasz, Góra Wojciech 2a, Radziszewski Patryk 2c, Felisiak Hubert, Felisiak Remigiusz, Smus Amadeusz 2d,

Kania Dominik 7a.

                                                                                                                                                J.M.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
3
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2702912

Partnerzy