SPORTOWCY NA MEDAL

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 06. 02. 2018 r. w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.

Na zawody przyszły 3 drużyny dziewcząt: Szkoła Podstawowa nr 1, gospodarz zawodów, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6. Chłopcy reprezentowali 2 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 6. Wszyscy z Międzyrzecza!

Zawody otworzyła Pani Dyrektor Joanna Obrębska – Spychała. Przywitała wszystkich zawodników i życzyła im sportowej walki.

Pierwszy mecz dziewczęta naszej szkoły wygrały 2 : 0 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2. W drugim meczu z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 6 było o wiele trudniej, w rezultacie nasze zawodniczki wygrały 2: 1 awansując do rozgrywek rejonowych.

Skład naszej drużyny:   Konopa Rozalia 3d, Zapała Weronika 2c, Krutów Zofia 2b, Tyborska Zuzanna 3d, Cierach Weronika 3b, Rybczyńska Nikola 3c, Kopyściańska Milena2b,  Osek Gabriela 3c, Fiałka Karolina 3e, Najłowicz Patrycja 3d , Schindler Laura 3d, Grudzińska Julia 3b.

Po dziewczętach przyszła kolej na chłopców.

Szkoła Podstawowa nr 1 zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 6. Obie szkoły z Międzyrzecza. Powiedzieć ,że mecz był zacięty to mało powiedzieć. Chłopcy wiedzieli bardzo dobrze jaka jest ranga tego meczu. Przegrany odpada z zawodów, natomiast wygrany reprezentuje nasz powiat w dalszych zawodach. Pierwszy set wygrali nasi goście 25:22. Drugi set był równie emocjonujący. Nasi chłopcy obronili piłkę meczową i ostatecznie wygrali 27:25. Więc remis 1:1. Mecz rozstrzygnie się w trzecim, decydującym secie. Chłopcy z SP_1 zaczęli bardzo dobrze, osiągnęli przewagę 2-3 punktów na początku seta. Prowadzenia nie oddali do końca, wygrali 15:12 i cały mecz 2:1.

Radości nie było końca, szalonych tańców w wykonaniu zwycięzców.

Po meczu odbyło się zakończenie turnieju. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 podsumowała turniej, wręczyła wszystkim drużyną dyplomy i puchary.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali następujący chłopcy: Kita Adam 3c, Kaczmarek

Paweł 3c, Lizoń Mateusz 3d, Dominiak Tobiasz 2a, Kostecki Łukasz 2a, Antys Bartek 2a, Wojciech Góra 2a, Felisiak Hubert 2d, Smus Amadeusz 2d, Gołębiewski Igor 2d.