Turniej piłki nożnej po raz piąty.

W dniu 12.05.2017 r. na Stadionie Miejskim w Międzyrzeczu imienia dra Adama Szantruczka odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej zorganizowany w celu uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Impreza sportowa została zorganizowana po raz piąty przez mgra Janusza Malinowskiego pod czujnym okiem dyrektora Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu Pani Joanny Obrębskiej – Spychały. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Międzyrzecza.
Do zmagań sportowych zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

  • grupa A: Gimnazjum nr 1 z Międzyrzecza, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów z Międzyrzecza- drużyna dziewcząt i drużyna II chłopców, oraz Szkoła Podstawowa z Kaławy –drużyna I.
  • grupa B: Gimnazjum nr 2 Adama Mickiewicza z Międzyrzecza, Szkoła Podstawowa nr 3 z Międzyrzecza, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów z Międzyrzecza- drużyna I i Szkoła Podstawowa z Kaławy –drużyna II.

Łącznie było do rozegrania 18 meczów, po 6 w grupach, grupa A, B i 6 o konkretne miejsce.

Aby zagrać w półfinale trzeba było zająć 1 lub 2 miejsce w grupie.

O zwycięstwo w pierwszym półfinale walczyły drużyny z Gimnazjum nr 1 w M-czu i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu – drużyna I. Wygrana 7:0 dla Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu i jesteśmy w finale!

W drugim półfinale spotkały się drużyny Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza i Szkoły Podstawowej z Kaławy – drużyna I. Po 20 minutach gry było 3:1 dla naszych młodych kolegów z Kaławy.

Po meczach półfinałowych przyszła pora na rozegranie meczu o 5 i 6 miejsce i meczu o 7-8 miejsce. O miejsce 5-6 zagrały Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 2 drużyna II. Wygrała 2:0 Szkoła Podstawowa nr 3.   O miejsca 7-8 grały na poważnie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 i chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Kaławy – drużyna II. Chłopcy wygrali 3:1.

Czas na wielki finał. W dużym finale zmierzyli się chłopcy z Kaławy – drużyna I i chłopcy z Gimnazjum nr 1. Po fantastycznej grze chłopcy z Kaławy wygrali 4:1 i wygrali cały trudny turniej. W małym finale (o miejsca 3-4) Szkoła Podstawowa nr 2- zespół I pokonał swoich rywali gimnazjalistów z dwójki 3:1.

Po ostatnim gwizdkuodbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Puchary, medale i dyplomy wręczają panie: Anna Sawka z Urzędu Miasta oraz v-ce DyrektorGimnazjum Nr 1 w M-czu Renata Matysek. Gorąco gratulują wszystkim uczestnikom turnieju za ich postawę i wolę walki. Szczególne gratulacje dla zwycięskiej drużyny, dla chłopców ze Szkoły Podstawowej Kaława.

 

Oto ostateczne wyniki miejsc zajętych przez drużyny:

1. m-ce Szkoła Podstawowa Kaława -drużyna I

2. m-ce Gimnazjum nr 1 Międzyrzecz

3. m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz -drużyna I

4. m-ce Gimnazjum nr 2 Międzyrzecz

5. m-ce Szkoła Podstawowa nr 3 Międzyrzecz

6. m-ceSzkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz -drużyna II

7. m-ceSzkoła Podstawowa Kaława -drużyna II

8. m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz -dziewczęta

             Dodatkowo przyznano indywidualne nagrody zawodnikom, którzy szczególne wyróżnili się w czasie trwania turnieju.

Najlepszy zawodnik – Kocemba Kacper – uczeń SP Kaława

Najlepszy bramkarzSzaroszyk Kacper – uczeń Gimnazjum nr 2 Międzurzecz

Janusz Malinowski

Gimnazjum nr 1 w M-czu

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
11
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2696820

Partnerzy