TURNIEJ PIŁKARSKI PO RAZ TRZECI

Po raz trzeci Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu było organizatorem turnieju piłki nożnej zorganizowanego dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Równo o godzinie 9.30 pani dyrektor Joanna Obrębka-Spychała na murawie Stadionu Miejskiego powitała zaproszonych gości. W imieniu burmistrza Międzyrzecza otwarcia turnieju dokonała sekretarz Gminy, pani Anna Sawka, która przywitała wszystkie obecne drużyny, życzyła sukcesów, walki fair play oraz gry bez kontuzji i dobrej zabawy.

Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa z Bukowca, Szkoła Podstawowa z Kaławy  oraz Gimnazjum nr 2 i gospodarz imprezy Gimnazjum nr 1 z Międzyrzecza.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. Obowiązywała w nich zasada gry „każdy z każdym”. Do finału kwalifikowały się dwie drużyny z każdej grupy.

Z grupy „A” zakwalifikowały się do walki drużyny: SP Bukowiec i SP 2 Międzyrzecz. Z grupy „B” Gimnazjum nr 2 Międzyrzecz i SP Kaława.

Pierwszy półfinałowy pojedynek rozegrały drużyny SP Bukowiec i Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza . Gimnazjum dosyć wyraźnie wygrało 3:0 i jednocześnie ta drużyna została pierwszym finalistą.

W drugim półfinałowym meczu zmierzyły się drużyny SP Kaława i SP 2 Międzyrzecz. Po zaciętym pojedynku wynikiem 1: 0 zwyciężyli chłopcy z SP 2.

Po meczach półfinałowych na boisko wyszli chłopcy z Gimnazjum nr 1 i z SP 3, którzy zagrali o 5 i 6 miejsce. Po 20 minutach chłopcy z gimnazjum wygrywali 3:0 i oni zajęli 5 miejsce.

           

Najważniejsze mecze przed nami. Czas na rozegranie finałów. Po raz drugi z rzędu tryumfowali w finale młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu, wygrywając 2:0 z Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu.

W meczu o 3 i 4 miejsce wygrali chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Bukowca. Pokonali swoich kolegów z SP Kaława 1: 0.

Przyszła pora zakończenia zawodów. Dyplomy, medale i puchary wręczała pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu.

Kolejność końcowa drużyn przedstawiała się następująco:

  • 1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz
  • 2 miejsce Gimnazjum nr 2 Międzyrzecz
  • 3 miejsce Szkoła Podstawowa Bukowiec
  • 4 miejsce Szkoła Podstawowa Kaława
  • 5 miejsce Gimnazjum nr 1 Międzyrzecz
  • 6 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Międzyrzecz
  • 7 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 Międzyrzecz

Nagrody indywidualne otrzymali:

  • Najlepszy zawodnik – Marcel Kaczmarek z SP Bukowiec
  • Najlepszy bramkarz – Kacper Szaroszyk z SP Kaława
  • Najmłodszy zawodnik – Damian Kawałek uczeń kl. 4   z SP 4 Międzyrzecz

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Panu Remigiuszowi Lorenzowi, Burmistrzowi Międzyrzecza za objęcie patronatem tych zawodów i ufundowanie pięknych, tematycznych statuetek. Dziękujemy władzom miasta za udostępnienie boiska do gry i sędziom, którzy „gwizdali” w czasie turnieju.

                                 Na kolejny piłkarski turniej zapraszamy za rok!

                                                                                       J.M.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
10
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2456283

Partnerzy