Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Międzyrzeczu

W dniu 06.05.2015 r. na Stadionie Miejskim w Międzyrzeczu imienia dra Adama Szantruczka odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych i gimnazjalnych. Impreza sportowa została zorganizowana przez mgra Janusza Malinowskiego pod honorowym patronatem dyrektora Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu Pani Joanny Obrębskiej – Spychały.
Do zmagań sportowych zgłosiło się siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

  • grupa A: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów z Międzyrzecza, Gimnazjum Pszczewa, Szkoła Podstawowa nr 4 z Międzyrzecza i Szkoła Podstawowa nr 3 z Międzyrzecza.
  • grupa B: Gimnazjum nr 1 z Międzyrzecza, Gimnazjum nr 2 Adama Mickiewicza
    z Międzyrzecza oraz Szkoła Podstawowa z Bukowca.

Aby zagrać w półfinale trzeba było zająć 1. lub 2. miejsce w grupie.
W pierwszym półfinale spotkały się drużyny z Gimnazjum nr 1 w M-czu i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu. Wygrała drużyna SP 2 z M-cza wynikiem 2:1.

W drugim półfinale grały drużyny: Gimnazjum nr 2 im.Adama Mickiewicza w M-czu i Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie z Pszczewa. W regulaminowym czasie zaistniał remis 1:1, więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze
z GM 2
z M-cza, uzyskując wynik 3:1.

Po meczach półfinałowych przyszła pora na rozegranie meczu o 5. i 6. miejsce. Na boisku spotkały się drużyny ze Szkoły Podstawowej z Bukowca oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskichz M-cza. Oba zespoły wywalczyły 3 miejsce w grupie. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 4:4. W rzutach karnych okazała się lepsza drużyna piłkarska ze SP 3z M-cza.

Następnie odbył się wielki finał, w którym o pierwsze miejsce walczyły zespoły
z Gimnazjum nr 2
im.Adama Mickiewicza w M-czu i ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu. Po 90 minutach zaciekłej walki i z wynikiem 1:1 o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Młodzi piłkarze z SP2 w M-czu okazali się lepsi i wygrali 3:2.

O miejsce 3. i 4. rywalizowały drużyny z Gimnazjum nr 1w M-czu i z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie z Pszczewa. I tutaj nie obyło się bez rzutów karnych. W regulaminowym czasie zespoły osiągnęły wynik 0:0. Szczęście sprzyjało piłkarzom z Gimnazjum nr 1 w M-czu
i w rzutach karnych wygrali 4:3.

Oto ostateczne wyniki wg miejsc zajętych przez drużyny:

1. m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu

2. m-ce Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w M-czu

3. m-ce Gimnazjum nr 1 w M-czu

4. m-ce Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pszczewie

5. m-ce Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w M-czu

6. m-ce Szkoła Podstawowa w Bukowcu

7. m-ceSzkoła Podstawowa nr 4 w M-czu

             Dodatkowo przyznano indywidualne nagrody zawodnikom, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie w następujących kategoriach:

Najlepszy zawodnik - Oskar Bańko (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu)

Najlepszy strzelec - Eryk Sulimenko (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w M-czu)

Najlepszy bramkarz - Kacper Wołoszka (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu)

Po ogłoszeniu wyników odbyło się uroczyste wręczenie pucharu, medali i dyplomów. Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w M-czu Pani Joanna Obrębska - Spychała pragnie gorąco pogratulować wszystkim uczestnikom turnieju za ich postawę i wolę walki. Gratulujemy też zwycięskiej drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w M-czu.

Janusz Malinowski

Gimnazjum nr 1 w M-czu

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
10
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2456028

Partnerzy