Jedynka Mistrzem Polski!

 

      26 czerwca zakończyły się XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport. Przez trzy dni 192 zespoły z całej Polski rywalizowały w kategorii "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców. Po raz dwudziesty pierwszy turniej rozgrywany był w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze. Z kolei po raz dwunasty rozgrywki minisiatkówki zostały zorganizowane we współpracy z Ferrero Polska Commercial. - Dziękuję bardzo za to, co robicie dla Polskiej Siatkówki. Dziękuję rodzicom, że wychowali tak wspaniałe dzieci i oddaliście je pod opiekę siatkarzy. Na pewno się odwdzięczą. Dziękuję Wojewódzkim Związkom Piłki Siatkowej, a także firmie Ferrero za to, co dla nas zrobiła podczas organizacji tego wydarzenia. Bardzo dziękuję za przygotowanie tego wspaniałego turnieju, który śmiało możemy nazwać najpiękniejszym turniejem na świecie. Wiem, że emocji było mnóstwo. Wygrywają tylko najlepsi, ale chcę podkreślić, że wygraliście wszyscy! Gracie w siatkówkę i jesteście z nami. Przed wami, dzięki ciężkiej pracy kariera taka, jaką osiągnęli nasi zaproszeni siatkarze - Sebastian Świderski, Grzegorz Bociek. W przyszłym roku z zespołami czwórek już się nie zobaczymy, ale te drużyny, które grały w dwójkach i trójkach jeszcze będą miały okazję przyjechać na kolejny finał turnieju Kinder+Sport. Trenujcie dalej, a na pewno w przyszłości zdobędziecie wiele medali - powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Mecze młodych adeptów siatkówki sędziowali m.in. sędziowie międzynarodowi. Na koniec turnieju przyznano również nagrodę Fair Play dla Marka Magiery, który przez trzy dni świetnie kierował organizacją turnieju na hali, włączał się do wspólnej zabawy z dziećmi, pomagał podczas sędziowania i zadbał o niepowtarzalną atmosferę w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze. Zwycięskie drużyny za 1 miejsce otrzymały puchar, voucher na wyjazd na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w dniach 1-3 sierpnia do Krakowa. Do tego limitowaną wersję plakatu reprezentacji Polski z autografami oraz piłki (po jednej - dla każdej zawodniczki i zawodnika oraz trenera). Dodatkowo każda zawodniczka i zawodnicy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport otrzymali pamiątkowy medal, dyplom, koszulkę, bidon na wodę Kinder+Sport, ręcznik Kinder+Sport, worek sportowy Kinder+Sport oraz Voucher o wartości 100zł, który można zamienić na bilet na wejście na dowolny mecz reprezentacji Polski w tym sezonie. W tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport udział wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47 143 zawodniczek i zawodników (łącznie 11 447 drużyn - 6715 w kategorii dziewcząt i 4732 chłopców). To ponad 3000 więcej młodych adeptów siatkówki niż przed rokiem. To pokazuje, że siatkówka w dalszym ciągu jest niezwykle popularnym sportem wśród młodzieży.

Do finału awansowały dwa zespoły UKS „Jedynka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu. Drużyna „dwójek” - w składzie Piotr Grobelny, Alan Stachowiak, Tymon Humeniuk wywalczyła złoty medal. W finale po zaciętej walce międzyrzeczanie pokonali rywali z PSP 11 Kędzierzyn Koźle /PSP Domecko 2:1 (24:22, 15:17, 11:9).

Naszej „trójce” w składzie: Szymon Matuszewski, Adam Jankowski, Wojciech Adamirowicz i Konrad Pacholak - udało się poprawić wynik z ubiegłego roku, zajmują 15 miejsce w Polsce.

UKS „Jedynka” Międzyrzecz pragnie podziękować sponsorom:

1. Gmina Międzyrzecz.

2. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu Pani Monika Szypszak.

3. Pani Małgorzata Winnicka - firma BRUBET.

4. Pan Paweł Jeziorski - firma „ TOMBUD”.

5. Zarząd Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Międzyrzeczu.

6. Transport Autokarowy Robert Rudyk

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
23
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2980300

Partnerzy